۹ نکته سریع برای خلق تصاویر زیبای عکاسی شمع

۹ نکته سریع برای خلق تصاویر زیبای عکاسی شمع

عکاسی و نور دیوار به دیوار همند. شما نمی توانید این دو را از هم جدا کنید. اما می توانید برای داشتن یک تجربه دلپذیر و زیبا از عکاسی شرایط نوری دلخواه تان را تنظیم کنید. یکی از ابزارهایی که همیشه در اختیارمان است، شمع ها هستند. شما با نوری که از شمع به اطراف ساطع می شود می توانید زیبایی و رویا را به تصویر بکشید. در این پست قصد داریم با این شیوه از عکاسی آشنا شویم.

۱- فلاش دوربین تان را خاموش کنید.

به جرات می توان گفت، که بیشتر عکس هایی که تصور می کنیم به خوبی گرفته شده اند با یک سهل انگاری در تنظیم نور خراب شده اند. هیچگاه به اتوماتیک بودن نور فلاش خود اطمینان نکنید. برای آنکه عکاسی از شمع برایتان جلوه بهتری داشته باشد دوربین را در حالت دستی قرار داده و فلاش را خاموش کنید. نور شمع برای زیبایی محیط تان کفایت می کند.

۲- عکاسی از نور جداگانه یک شمع

وقتی دسته ای شمع روشن هستند برای آنکه یک فضای دراماتیک خلق کنید و نیم نگاهی هم به ترکیب بندی داشته باشید، بهتر است فوکوس را یکی از شمع ها قرار دهید.

۳- خلق زیبایی با کمک حالت تقدم دیافراگم

اگر می خواهید یک پرتره زیبای نورانی از شمع ها داشته باشیدمی توانید از خطوط و زوایا در حد کمال استفاده کنید. این به ذوق و قریحه شما در هنر دکوراسیون برمی گردد. با تمام این احوال گزینه تقدم دیافراگم به شما کمک خواهد کرد که تصویری مات اما با جلوه ای زیبا در منظر نظر بینندگان عکس خود قرار دهید. شما حتی می توانید از بوکه هم استفاده کنید.

۴- از هنر انعکاس لذت ببرید.

نور شمع این قابلیت را دارد تا شما بتوانید رفلکس یا انعکاسی از آن داشته باشید. ( نمی دانم چرا یاد این شعر سهراب افتادم:

زنی آمد لب رود

روی زیبا دوبرابر شده است.)

۵- عکاسی از دود شمع

غیر از آنکه عکاسی از خود شمع زیبا باشد هنگام خاموش کردن شمع به علت رنگ های که در شمع به کار رفته است، تنالیته های زیبایی در دود آن به وجود می آید. بهتر است از این لحظه زیبا نیز غافل نشوید و با دوربین تان به شکار این لحظه نیز بشتابید.

۶- کلوزآپ

عکاسان هنر ماکرو از عکاسی از نور شمع به صورت کلوزآپ و ماکرو هیچوقت غافل نمی شوند. سوژه ای ناب برای نوری شفاف و خیره کننده.

۷- عکاسی نور شمع برای خلق پس زمینه های زیبا

نور شمع یک منبع عالی از نوری گرم و انرژی بخش است. و شما می توانید از آن در خلق پس زمینه های زیبای عکاسی در عکاسی عروسی استفاده های زیادی نمایید.

۸- بهسازی گرما

نور شمع با گرمای خارق العاده ای که دارد می تواند نوری زیبا به تمام اشیائی که در اطرافش وجود دارد ببخشید. در هنگام عکاسی تراز سفیدی را بایستی بر روی نور روز یا تنگستن قرار دهید و اگر می خواهید در فرآیند ویرایش عکسی عالی خلق کنید از فرمت RAW غافل نشوید.

۹- سعی در حفظ سادگی

حفظ سادگی در منطق بودا بی نهایت سفارش شده است. و چه چیز زیباتر می تواند این تعریف را معنی دوباره باز بخشد؟ نور شمع.

/ 1 نظر / 47 بازدید
امید

ایده های خوبی داشت و عکسهاشم عالی بود متشکرم