آموزش عکاسی - نورپردازی

نورپردازی پرتره با یک نور

با تشکر از سایت عکاسی ایران برای ارائه این مطلب

 

برای گرفتن یک عکس پرتره جذاب شما نیاز به نورپردازی دارید . در این مطلب نمونه هایی از نورپردازی با یک فلاش را برایتان آماده کرده ام که با استفاده از این تکنیک ها شما می توانید جذابیت عکسهای خود را دو چندان کنید.

نورپردازی با یک فلاش

برای این شات، فلاش بر روی دوربین است، و به یک بازتابنده ( رفلکتور ) در سمت چپ دوربین نور منعکس شده است

عکاسی با تک نور

این نیز نمونه ای دیگر از تکنیک قبلی است. در این حالت فلاش رو به سقف است و یک رفلکتور یا همان منعکس کننده روی کمر سوژه و رو به بالا قرار میگیرد که نور بعد از خوردن به سقف ، به رفلکتو و سپس به سوژه می تابد.

 

نورپردازی با فلاش سر دوربین

در این حالت فلاش داخل سافت باکس است و در سمت چپ دوربین قرار دارد. این عکس در نور روز است و سافت باکس باعث می شود نور بیشتری در یک سمت سوژه ایجاد شود.

نور پردازی با سافت باکس

در این حالت یک سافت باکس در پشت سر مدل و یک رفلکتور در جلوی صورت قرار دارد تا کمی از نور را به صورت منعکس کند. در این حالت از سمت نقره ای رفلکتور استفاده شده است.

نورپردازی

در این حالت به جای فلاش از یک لامپ خانگی ( ۱۰۰ وات زرد ) استفاده شده است که یک پارچه سفید ( ملحفه ، آستری و … )جلوی آن قرار گرفته. در این حالت دقت کنید وایت بالانس را به گونه ای تنظیم کنید که زردی نور را تصحیح کند.

نور در نورپردازی

این عکس با یک سافت باکس ۵۰ اینچی که یک نور نرم به یک طرف سوژه می تاباند گرفته شده.

دقت داشته باشید که برای نورپردازی خلاقیت داشتن بهترین گزینه است و ما با انتشار این تصاویر فقط قصد ساختن و ایجاد ایده برای شما را داریم.


ادامه مطلب : #ixzz2Nh6ALBGC>http://www.iranakasi.com/%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%be%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%be%d8%b1%d8%aa%d8%b1%d9%87-%d8%a8%d8%a7-%db%8c%da%a9-%d9%86%d9%88%d8%b1.html#ixzz2Nh6ALBGC
برترین مطالب عکاسی را در سایت عکاسی ایران جستجو کنید.

/ 1 نظر / 64 بازدید