عکاسی از قطرات آب

عکاسی از قطرات آب

قطرات آب، رنگ های زیبایی ک حاصل انعکاس موضوعات رنگی از پشت این قطرات هستند یکی از سوژه های ناب عکاسی است. این شیوه از عکاسی نیاز به صبر و حوصله زیادی داره. عکاسی از قطرات آب ساده، جذاب و پر ارزشه.

قطره تان رو طراحی کنید.

ظرفی رو انتخاب کنید که قطره درون آن بیافتد. ظرف های رنگی روشن برای داشتن یک تصویر مرتعش بهترین گزینه هستن مخصوصا اگر از یک ظرف شیشه ای با یک ورق رنگی در پشت شیشه استفاده کنین. قبل از اینکه قطرات آب سرتاسر ظرف رو پر کنن سطح ظرف رو باید از مو و گرد و غبار پاک کنین. شما باید تصویر قطره آب رو به وسیله تنظیم فاصله قطره از سطح ظرف ، عمق کم ظرف ، کنترل کنین. بلندی و کوتاهی قطرات هم در این زمینه باید کنترل بشن.

برای جذابیت بیشتر از طرح های رنگی برای پس زمینه کارتون استفاده کنین. به این ترتیب تصویر نهایی که حاصل انعکاس آب از یک پس زمینه رنگی هست زیبا و خارق العاده خواهد بود.

تنظیمات دوربین

استفاده از سه پایه در عکاسی از قطرات آب الزامیست. مطمئن شید که قطرات اب درون قاب دوربین تان خوب جلوه می کنن. ریزش قطره رو جوری باید تنظیم کنین که قطره تو وسط قاب بیفته و بهترین انعکاس رو تو صفحه داشته باشه. هیچ نگرانی در مورد ترکیب بندی نداشته باشین. فقط تلاش کنین که قطره در قاب عکس جا بگیره. بعدا با برش می تونین به یک ترکیب بندی مناسب برسین.

دوربین را در حالت دستی قرار بدید و فوکوس را نقطه ای در نظر بگیرین تا امکان پوشش ریزش قطره را فراهم کنه. سرعت شاتر سریع ( حدود ۱/۲۰۰ ثانیه ) و دیافراگم بین f/4 – f/5 را باید در این نوع عکاسی انتخاب کنین. فلاش را در آخرین لحظات روشن کنین و محیط اطاق را تاریک کنید.

همه چیز در مورد زمانبندی

تنظیم زمانبندی در عکاسی از قطرات اب سخت ترین کاره. استفاده از یک پیپت آزمایشگاهی یا قطره چکان می تونه در این رابطه کمک خوبی براتون باشه و زمان عکاسی را براتون بالا ببره. می تونید چندین بار این عمل را تکرار کنید تا به یک نتیجه قابل قبول برسین. سعی کنید همه راهها را آزمایش کنین و تمام عکسهایی رو که گرفتین با هم مقایسه کنین. بهترین شیوه در عکاسی از قطرات آب اینه که عکس را بگیرین و در فتوشاپ با تنظیم رنگ، کنتراست بهترین عکس را جاودانه کنین.

سعی کنین از مایعات دیگر هم استفاده کنین.

مایعات فراوانی هستن که می تونن مثل آب در زمینه عکاسی از قطرات استفاده بشن مثل شیر، اسانس های خوراکی و نوشابه. تلاش کنین ظروف محتوای این مایعات مثل قاشق، زیر سیگاری یا ظرف یخ شکل و فرم جذابی داشته باشن تا شما بتونین به بهترین نتیجه برسین. یک روش دیگر استفاده از مایعات رنگی در یک پس زمینه دیگه هست. مثلا ریزش قطرات اسانس رنگی در درون ظرف محتوی شیر. از ترکیب رنگ ها می توان به تصاویر زیبایی دست پیدا کرد.

/ 0 نظر / 66 بازدید